Koordynator akademii na kongresie ALL ABOUT FOOTBALL

Są na świecie takie postacie, że jedna godzina słuchania i druga obserwacji, a potem rozmowa z nimi daje człowiekowi więcej niż przeczytanie kilku książek i edukacja w szkołach oraz kursach... Tak można powiedzieć po spotkaniu wybitnego trenera przygotowania fizycznego jakim jest Raymond Verhejen. Od 2000 roku przygotowywał kadry narodowe Holandii, Korei Płd, Rosji, Argentyny do Mistrzostw Świata i Europy, a drużyny którymi się opiekował dochodziły do półfinałów, a Argentyna do finału. Pracował z Frankiem Rijkardem, Guusem Hiddinkiem , Louisem van Gaal, Dickiem Advocatem. Doradzał takim klubom jak Barcelona, Chelsea, Menchster City. Jego współpraca z akademią Feyenordu Rotterdam zaowocowała pięciokrotnym wyborem tejże akademii na najlepszą w Holandii. Spotkanie tak fantastycznego człowieka po 15 latach bycia trenerem zaowocowało innym spojrzeniem na futbol.

Oprócz trenera Verhejena we wrocławskim kongresie wykładali między innymi: Lothar Matuschak trener Schalke 04, który przez 10 lat trenował bramkarza reprezentacji Niemiec Manuela Neuera, który zaprezentował trening ,,Skutecznej gry nogami i szybkie wznowienie gry.

Kris Perquy – psycholog sportowy pracujący nad przygotowaniem mentalnym młodzieżowych reprezentacji Belgi. ,,Myśl kreatywnie o swojej drużynie: zastosowanie nowego podejścia w psychologii piłki nożnej do nauczania zawodników podejmowania lepszych decyzji na boisku’’ , to temat jego wykładu. Zanim dziecko skarcisz, najpierw daj 6 pozytywnych bodźców (6 razy pochwal), a dopiero za 7 razem możesz powiedzieć, że coś zrobiło źle. Niestety u nas trenerzy często tylko widzą złe rzeczy u swoich podopiecznych.

Renato Paiva -Trener pracujący wBenfice Lizbona od 2004 roku. Przez wiele lat zdobywał doświadczenie na stażach przy słynnych trenerach Benfiki: Ronaldzie Koemanie, Fernando Santosie, Jose Antonio Camacho, Quique Sanchez Floresie, Jorge Jesusie, specjalizując się wnowych metodach treningowych na najwyższym poziomie szkoleniowym. WBenfice samodzielnie zajmował się skautingiem, atakże prowadzeniem grup młodzieżowych: począwszy od U14, U16, U17. Asystował przy grupach U18/19. Trener Paiva przedstawił nowoczesne trendy w taktyce. ,,Periodyzacja taktyczna- stara, nowa metoda.

Colin Chambers IPSO –doskonale pokazał na czym polega praca skauta. Co jest ważne podczas obserwacji zawodnika.Jeden znajbardziej znanych na Wyspach Brytyjskich specjalistów od skautingu. Założyciel iszef IPSO - europejskiego stowarzyszenia skautów piłkarskich. Przez wiele lat zbierał doświadczenia pracując dla Boltonu Wanderers oraz reprezentacji Irlandii. Stworzył autorski program efektywnego skautingu, realizowany przez wiele uznanych firm. Zjego rad korzystały kluby zpoziomu Manchesteru United, Manchesteru City, Chelsea, Tottenhamu czy Celtiku Glasgow.